Existují některé doplňky, které byly vytvořeny přímo pro děti s ADHD. Obvykle obsahují směs esenciálních vitamínů a minerálů a dalších látek, které s příznaky ADHD prokazatelně pomáhají, jednou takovou je například výtažek z hroznového semínka. Někdy obsahují i esenciální mastné kyseliny. V Čechách se takové věci zatím neprodávají, ale snad se tato situace časem změní, případně se můžete poohlédnout na zahraničních webech:

Tyčinky BioFocus Bars jsou míněny jako svačinka mezi jídly, ale dá se použít i jako náhrada jednoho jídla. Pomáhá vyvážit hladiny cukru v krvi, zlepšuje koncentraci živin a podporuje neurologické a kognitivní funkce. Vyrábí se z přísad v biokvalitě a má příchuť křupavého burákového másla s čokoládou.

Learner’s Edge od Integrative Therapeutics má u dětí podporovat neurologický vývoj a fungování. Obsahuje DMAE (látka, která se osvědčila při zvyšování soustředění a zlepšování kognitivních funkcí), acetyl L-karnitin, který pomáhá při oxidativním stresu, L-theanin, který podporuje aktivitu neurotransimetrů a karnosin, který podporuje zdravou činnost čelních mozkových laloků.

Dynamic Kids Drink je nápoj s ovocnou příchutí, který v přirozené formě obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty a esenciální mastné kyseliny omega-6 a -9 z plodů Acai. Tento nápoj vytvořila maminka, která chtěla, aby do sebe její děti dostaly správné množství potřebných živin. Děti někdy našim snahám zajistit jim zdravou výživu plnou ovoce a zeleniny vytrvale odolávají!

Žvýkací pastilky Attentive Child od Source Naturals mají dětem pomáhat se soustředit. Je to další doplněk, který obsahuje DMAE. Obsahuje také hořčík, L-Aspartát (aminokyselina, která funguje jako neurotransmiter), výtažek z hroznového jadérka, což je silný antioxidant, a fosfatidylserin – nezbytná součást membrán mozkových buněk.

Doporučená kniha: 12 Effective Ways to Help Your ADD/ADHD Child (12 účinných způsobů, jak pomoci svému dítěti s ADD/ADHD). Toto není potravinový doplněk, ale v této knize najdete 12 doporučení, jak svému dítěti pomoci přírodní cestou, využitím výživy a dalších bezpečných metod. (Kdo umíte anglicky, doporučujeme).

Autorka knihy, Laura Stevensová, má za sebou 25 let výzkumů a zkušeností a jejích 12 efektivních způsobů, jak pomoci svému dítěti, nijak nevyužívá žádné drogy ani léky a její metody podporuje mnoho klinických studií. Stevensová úlohu výživy a intolerancí na různé potraviny ve vztahu k ADD/ADHD studovala více než 20 let.

V této důležité oblasti studia je uznávanou průkopnicí. Součástí její knihy je také více než 40 snadných, výživných a báječných receptů, které budou vašim dětem opravdu chutnat!

Dnes školy v Americe dostávají dotaci 400 dolarů za každé dítě, u nějž „diagnostikují“ ADHD. Ve Spojených státech je šest až sedm milionů dětí nuceno užít předepsaný lék, než mohou jít každé ráno do školy.

Studie publikovaná v Journal of Health Economics uvádí, že u zhruba 1 milionu amerických dětí může být ADHD diagnostikováno špatně. Proto i u nás v ČR je nutné vzít tuto skutečnost v potaz. Neexistuje žádný vědecký důkaz, který by jasně ukázal, že vaše dítě trpí mentální poruchou. Označování dětí diagnózou ADHD vychází jednoduše z osobního názoru a ze seznamu běžných „zlobení“. Mějme na paměti, že děti jsou prostě děti a budou se jako děti chovat. Každé je odlišné a svým vlastním způsobem jedinečné.

Některé z běžně předepisovaných léků pak končí u soudu, když například dramaticky stoupne počet chlapců, u nichž se vyvine plné ženské poprsí, které si pak musejí nechat odoperovat. Nenechte se marketingovou kampaní farmaceutických firem zviklat a odchýlit se od způsobu, jakým věříte, že byste se měli nejlépe postarat o své vlastní dítě. Podle našeho názoru tyto léky celou situaci jen zhoršují.

Kdo umíte anglicky, tak zde najdete více informací o tom, jak farmaceutický průmysl našim dětem nutí mnohem více léků, než by bylo zdrávo.

Následující videa trvají jen necelé dvě minuty – kterým určitě věnujte čas. My z nich měli husí kůži. Trefují hřebík na hlavičku.
https://www.youtube.com/watch?v=AsGPqT7lyhE
https://www.youtube.com/watch?v=fQPRtgkHKVw
https://www.youtube.com/watch?v=nPl6zvoqdUY
https://www.youtube.com/watch?v=Wv49RFo1ckQ&feature=youtu.be  (anglicky)

Jaké jsou vaše zkušenosti s příznaky a léčbou ADHD/ADD? Podělte se o své znalosti. Máte otázky? Rádi je uslyšíme. Chcete nám pomoci? Dejte nám vědět. V případě zájmu nám pište do záložky NAPIŠTE NÁM. Děkujeme.

Překlad z webu:  http://blog.naturalhealthyconcepts.com