Ať už působí jako stimulanty nebo ne, ať už mají schválení FDA nebo ne, léky na ADHD jsou zatraceně nebezpečné!

Jejich cílem je zvýšit hladiny dopaminu a serotoninu v mozku, což ovšem v drtivé většině případů ani není tou správnou příčinou. Současně tyto léky vytvářejí závislost, vyvolávají nervozitu, nespavost, snižují úroveň motivace jedince, mohou způsobovat poškození mozku, selhání jater, depresi, zastavení růstu a vývoje, zhoršovat hyperaktivitu, vyvolávat podrážděnost, poruchy příjmu potravy, bolesti srdce, vysoký krevní tlak, bolesti hlavy, závratě, problémy s ovládáním těla, bolesti břicha, nutkavé poruchy chování, poruchy nálad, jsou bránou k užívání ilegálních drog, zvyšují pravděpodobnost záchvatů, úmrtí a tak dále
a tak dále.

Výrobci si jsou všech těchto vedlejších účinků vědomi. A dlouhodobé účinky ani nikdo nestudoval!

Kdyby tyto léky užívalo naše dítě, byli bych vyděšení pouhým pomyšlením, co všechno by mohly způsobit při dlouhodobém užívání.

adhd-grafy-pro-adhd

Kliknutím na odkaz se vám zobrazí zdroj některých případů a 49 zdokumentovaných vedlejších účinků:
https://www.cchrint.org/psychiatric-drugs/stimulantsideeffects/

Článek od CCHR International http://www.cchrint.org/issues/psycho-pharmaceutical-front-groups uvádí:

„Dokonce i Roger Griggs, vedoucí pracovník farmaceutické firmy, která v roce 1994 představila Adderall, prohlásil, že je důrazně proti propagaci stimulantů široké veřejnosti, protože skrývají mnohá nebezpečí. Říká jim ‚nukleární bomby‘, jejichž užívání by mělo být omezeno na extrémní případy a bedlivě sledováno ošetřujícím lékařem.

No, s těmi „extrémními případy“ a „bedlivým sledováním“ to úplně nedopadlo. V praxi to probíhá víceméně naopak.

Když slyšíme o dalším případu střelby ve škole a bombových hrozbách, škrábeme se na hlavě a říkáme si: „Jak tyto děti mohly něco takového udělat?“

Co třeba takhle – užívají léky na ADHD nebo jiné psychiatrické léky, nebo s jejich užíváním právě přestali.

CCHR o školních střelbách vydalo článek ( http://www.cchrint.org/school-shooters/ ):

Fakt: Nejméně 31 případů střelby ve školách a/nebo případů násilí ve školách bylo spácháno lidmi, kteří užívali psychiatrické léky nebo s jejich užíváním právě přestali a byli ve fázi odvykání. Důsledkem těchto činů bylo 162 zraněných a 72 mrtvých. V dalších případech střelby ve školách nebyly informace o případném užívání léky nikdy zveřejněny – nebylo tedy ani potvrzeno, ani vyvráceno, že by pachatelé byli pod vlivem léků na předpis.
Ta nejdůležitější skutečnost je, že toto jsou pouze případy, kde byla informace o případném užívání psychiatrických léků zveřejněna.“

Tohle všechno pro lehké zvýšení hladiny dopaminu, které je navíc hodnoceno jako značně neúčinné? Skvělý nápad, farmaceutická lobby.

Pojďme hyperaktivní chování našich dětí vyměnit za sebevraždu, depresi nebo smrt. To je přeci mnohem lepší!

A pokud tohle nestačí, když našim dětem tyto léky konečně přestaneme podávat, jejich vedlejší účinky mohou přetrvávat i celé měsíce, dokonce i roky poté, co je přestanou brát. Zdroj:  https://www.cchrint.org/psychiatric-drugs/side-effects-can-persist/

Ne, děkuji, farmaceutická lobby, máme tě prokouknutou.

Jak příznaky „ADHD“ vyvolává naše standardní strava

Pro rodiče s dětmi, které se často chovají jako vystřižené ze seznamu ADHD, máme skvělé zprávy. Svým dětem můžete pomoci mnohem bezpečnějším a slibnějším způsobem!

Držte se co nejdál od standardního západního jídelníčku. O této stravě bych toho mohl napovídat opravdu hodně – opravdu nemáme rádi zemědělskou a potravinářskou lobby ani Monsanto, které z těchto problémů viníme. Protože se lidem nabízí tolik možností vysoce zpracovaných a návykových potravin, zásobují svá těla škodlivým, toxickým svinstvem. Jíme věci, na které jsme citliví nebo dokonce alergičtí. V těle se nám hromadí usazeniny umělých sladidel (aspartam, glukózo-fruktózový sirup, atd.), potravinářských barviv, dusičnanů, hormonů, antibiotik, glutamátu sodného atd. atd.

Toxicita vede k zánětům ve střevě. Zánět ve střevech vede k narušení funkce imunitního systému. A narušený imunitní systém vede k nemocem.

To, co pohání naše těla, je skutečné jídlo. To je to, díky čemu naše těla fungují tak, jak mají. Za větší část našeho imunitního systému zodpovídají střeva, naše obrana proti nemocem. Ale většina lidí má střeva plná toxických látek. Jsme plní škodlivých bakterií a zánětů, což vede k mnoha zdravotním problémům – jako je například zácpa, ekzém, astma, alergie, obezita, cukrovka, autismus, ADHD, choroby srdce nebo rakovina, které mohou vést až ke smrti.

Kdyby byli lidé nebo dokonce lékaři lépe informovaní o správném stravování, byli bychom na tom všichni mnohem lépe. Ale náš zdravotnický průmysl je příliš zaměřený na využívání léků na předpis, léčbu chorob, zdravotní pojištění a z toho plynoucí velké zisky.

Článek z Foodforthebrain.org vysvětluje úlohu, jakou v ADHD hraje to, co jíme.
Odkaz:  http://www.foodforthebrain.org/nutrition-solutions/adhd-and-hyperactivity

„Každopádně, pokud dítě pravidelně jí rafinované sacharidy, cukrovinky, čokoládu, sycené nápoje, džusy a zároveň málo nebo téměř žádnou vlákninu, která by vstřebávání glukózy zpomalila, dochází k neustálému zvyšování a poklesům hladiny glukózy v krvi, což vyvolává divoké změny aktivity, koncentrace, soustředění a chování. Což jsou samozřejmě také příznaky ADHD.

Když dáváte svinstvo dovnitř – nic pěkného ven nepůjde.

Je to opravdu takhle jednoduché.

Spojitost potravy s náladou je skutečně velká a lidé si toho nejsou vědomi. Většinou se tomu co jíme, ani jídlo říkat nedá!

Jablko je potravina. Karamelová tyčinka je jed.
Brokolice je potravina. Párky jsou jed.
Oříšky a semena jsou potravina. Stánkový hamburger je jed.

Je to zjevné, ne? Když to jde utrhnout ze stromu, rostliny nebo vytrhnout ze země, je to skutečná potravina!

Jestli se chcete dozvědět, jak jíst, abyste předešli nemocem, podívejte se na pyramidu přirozeného zdraví a výživy (viz. níže). Pokud tak budete skutečně jíst, jsem si jistý, že některé z příznaků podobných ADHD, které se u vašeho dítěte projevují, díky tomu zmizí.

Pyramida přirozeného zdraví a výživy

Většina z nás už někdy viděla známou pyramidu potravin, jak ji doporučují oficiální zdroje. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jestli to je skutečně ten nejlepší základ, na němž bychom měli postavit svůj jídelníček?

Mnoho odborníků na přirozené zdraví tvrdí, že ne.

Oficiální pyramida je zaměřená na obiloviny a výrobky z mouky, jako je chléb, těstoviny a cereálie. Ano, doporučuje také zdravé porce ovoce a zeleniny – ale my se na to díváme z trochu jiného úhlu.

Níže jsme připravili ilustraci naší představy potravinové pyramidy. V její základně najdete spousty vody, za níž následuje listnatá zelenina a zelenina všemožných druhů. Za ní přichází ovoce následované vyváženými proteiny. Škrobové obiloviny jsme umístili až mnohem výš, blíž k vrcholku pyramidy.

Vyvážená strava je důležitá. Ale možná je potřeba znovu zvážit, jak přesně vyvažujeme to, co jíme. Máme náš jídelníček stavět na podpoře zemědělského průmyslu? Nebo máme vycházet z našich skutečných potřeb výživných látek?

Níže uvedený obrázek sdílejte a využívejte, jak uznáte za vhodné, například na svém blogu nebo internetových stránkách, a šiřte důležité informace!
food-pyramid_final2_cesky
Cukr a bílé pečivo naše tělo ochuzují o důležité živiny.

Průmyslově zpracované potraviny a slazené nápoje naše tělo ochuzují o zásadní živiny.

Navíc nejíme ty správné potraviny, nebo jich nejíme dostatek, abychom našemu tělu poskytli všechny vitamíny, minerály a fytonutrienty, které potřebuje. Živiny z potravin, které vzešly ze země, to je to, co nás udržuje naživu a zdravé.

Jezte zdravě. Zapomeňte na cukr. Zapomeňte na průmyslově zpracované neřádstvo. Když se to dá vypěstovat – snězte to. Pokud nedá – nejezte to.

A uvědomte si, že existuje spousta živin, jejichž nedostatek se projevuje stejnými příznaky jako ADHD. Brzy pro vás chystáme článek o 5 hlavních živinách, jejichž nedostatek je běžně zjišťován u dětí s diagnózou ADHD!

Podívejte se také na toto video o Drogování našich dětí – od novorozeňat po pětileté od CCHR International, kde se dozvíte další informace.
Odkaz na video:  https://www.youtube.com/watch?v=gywCn1T-Jug

Čtěte dále…

http://blog.naturalhealthyconcepts.com/2012/07/02/manage_add_and_adhd_naturally/

http://blog.naturalhealthyconcepts.com/2013/10/17/natural-supplements-to-help-adhdadd-symptoms/

Překlad z webu http://blog.naturalhealthyconcepts.com