Nejjednodušší způsob, jak pomoci svému dítěti, které se potýká s příznaky poruchy pozornosti, je následující:

Zjistěte možné nedostatky živin. Může to být například nedostatek hořčíku a zlepšením stravy dítěte. Zde se můžete podívat na výživovou pyramidu pro zdraví a správnou výživu:

food-pyramid_final2_cesky

Vylučte případné potravinové alergie či intolerance nebo možnou citlivost na některé potraviny (můžete využít krevní testy nebo zkusit jednotlivé potraviny střídavě odebírat z jídelníčku a sledovat výsledky).
http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/diagnostika-a-lecba-potravinove-alergie

Nechte si otestovat hladinu toxinů a omezte vystavení škodlivým látkám.
http://blog.naturalhealthyconcepts.com/2012/10/25/5-reasons-to-detox-your-body/

Zařaďte vitamínové a minerální doplňky, které vám pro vaše dítě dávají smysl.

Pokud lékař, psychiatr nebo učitel vašemu dítěti diagnostikoval ADHD nebo ADD, to první, co byste měli udělat, je zavolat praktikovi funkční medicíny.
Zjistěte, čím se funkční medicína odlišuje od tradiční medicíny. Články zde:
http://www.ninanohejlova.cz/index.php/cz/2013-12-04-15-06-53/muj-blog/98-muj-blog/135-o-budoucnosti-chronicke-lecby-aneb-funkcni-medicina

http://www.lameco.cz/funkcni-medicina/

Jakmile budete přesně vědět, co se děje v těle vašeho dítěte, můžete využít výživu jako terapeutický nástroj a zásadním způsobem pomoci zlepšit příznaky ADHD / ADD – bez zapojení obvyklých léků, které jsou škodlivé.

Měli byste být na sebe hrdí, že jste udělali tento krok a že hledáte způsoby, jak svému dítěti pomoci přirozenou cestou. Jednoho dne vám poděkuje, že jste mu pomohli tak, jak to žádná droga ani lék nedokáže.

Až budete hledat některé vitamínové a minerální doplňky, které jsou vhodné pro vaše dítě, můžete se podívat například na tyto stránky: www.zdraviok.cz, www.drvitamin.cz

Překlad z webu: http://blog.naturalhealthyconcepts.com